Sık bakıcı değişiminin çocuklar ve bebekler üzerinde ki etkileri

 

   Çocukların ve bebeklerin yanlarında bulunan kişilerle belirli bir zaman geçirdikten sonra bağlanmanın da önemini düşündüğümüzde,  çocuklar için bağlanmanın güven, huzur, mutlu hislerinin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliriz.

Bakıcı ile büyütülen çocuklar ister istemez bakıcısıyla duygusal bir bağ kurarlar ve bu bağ bebeklerin ve çocukların psikolojik gelişimiyle beraber bakıcıdan doğru yararlanma faydalarına kadar gider.

Çocuklara ve bebeklere en büyük zararlardan birisinin de ailelerin sık bebek ve çocuk bakıcısı değiştirmeleridir.

Hayatına girmiş ve günün büyük bir bölümünü bakıcı ablasıyla geçirip onu kabullenmiş olan bebek ve çocuklar sonrasında bu kişinin kaybolduğunu hissettiğinde yaşamın güvenilmez bir unsur olabileceğini düşünürüler ve bu ne kadar sık yaşanırsa o kadar da temel güveni etkileyen sebeplere neden olur.

Nasıl, ikili ilişkilerde de olduğu gibi süreklilik beklenen bir olgu ise bebeklerin ve çocukların da yakınında ki kişilerle bu birliktelikte en fazla sürekliliğe ihtiyaç duyanlardandır.

Bir bebek bakıcısı ya da çocuk bakıcısı almaya karar verdiğinizde doğru kişi olduğuna tam inandıktan sonra iş başlangıcı yaptırın.

PEKİ! Doğru bakıcıyı nasıl bulacağım?

Nerde olursanız olun doğru bakıcıyı seçmek için derman kariyer insan kaynakları yetkililerimiz sizlere ve çocuklarınıza en uygun bakıcıyı seçmekte yardımcı olacaklardır.