Hasta bakıcılığı nedir?

Yatağa bağlı kalan hastalar, kısmi felçli hastalar, herhangi bir operasyon geçirmiş hastalar, gerek yaşlılıktan dolayı gerekse herhangi bir süreçten dolayı profesyonel bir bakıma ihtiyaç duyan hastalarımız için sunduğumuz, İşlerinde uzman ve deneyimli personeller ile sizlere sağlığınıza kavuşmada yardımcı olmaktayız. Biliyorsunuz bir hasta bakıcı sağlık görevlilerinden sonra gelen önemli nitelikli personellerdir. Doktorlar hastanın hayatını kurtarırken Hasta bakıcıları vazifeleriyle hastanın daha hızlı eski sağlığına kavuşmasını sağlar.

DERMAN KARİYER İnsan kaynakları olarak bizler, işinde uzman müşteri temsilcilerimizle aradığınız doğru hasta bakıcı personelini bulmakla yardımcı oluyoruz.

Günümüzde çalışan bireyler yada hasta bakıcılığında deneyimli bir personel almak isteyen ailelerin istekleri doğrultusunda CV bankamıza kaydı olan hasta bakıcılığını bir meslek edinmiş, referanslı, gerekli fiziki donanım ve yeterliğe sahip BAY/ BAYAN personellerden oluşmaktadır.

Hasta Bakıcısı Kimdir?

Hasta bakıcısı, sizler sevdiklerinizin yanında olamadığınız zamanlarda ya da işlerinizin gereği onlarla çok fazla ilgilenemediğiniz durumlarda Hasta Bakıcısı sizlerin yerine bu görevi üstlenir. Bu yüzden Hasta Bakıcılık bir meslekten öte gönül işi olduğunu her seferinde vurgularız.

 • Temel görevi sorumluluk sahibi olmasıdır,
 • Sabırlı ve hoşgörülü olmak işinin temel taşıdır,
 • Yardım sever, şefkatli olması yaşlılar için umut ışığıdır,
 • Hijyene önem göstermesi hastalarınızın temiz bir ortam da vakit geçirmesi sağlar,
 • Sohbetçi ve Arkadaş yanlıları olmaları yaşlılarınızın sıkılmadan günlerini geçirmesini sağlar.

Hasta Bakıcısının görevleri;

 • Beslenmesine uygun yemekler yapmak,
 • Mutfak alışverişlerini yapmak,
 • Evin temiz kalması için günlük temizlik işlerini yapmak,
 • Yaşlının üzerini Giyinmede yardımcı olmak,
 • Kullandığı ilaçlar varsa onların zamanında alınmasını sağlamak,
 • Yaşlının durumuna göre bir nevi tedbirleri almak,
 • Tuvalet, banyo ihtiyacı için ona yardımcı olmak.

Hasta bakıcıları nasıl çalışır?

Hasta bakıcıları sizlerin istekleri doğrultusunda hizmet vermektedir. Bugün eve alınan personel hasta bakıcılığının yanında önceden konuşulan istekler doğrultusunda ev işlerini de yardımcı olmaktadır. iki türlü çalışma şekilleri vardır. Bunlar yatılı ve gündüzlü olmak üzere belirtilir.

Yatılı HASTA Bakıcısı;

Yatılı Hasta Bakıcısı, haftanın 6 günü/24 saat olarak değerli hastalarınızla beraberdir. Bu süre zarfında görevlerini en iyi şekilde yerine getirirler. Haftanın  1 günü /24 saat olarak izin hakları olur ve bu süreyi dışarda geçirmek isteyebilirler. isteye bilirler.

Sizlerin talebi doğrultusunda eğer Bakıcı kendi ihtiyaçları için iznini dışarıda geçirmek isterse, değerli hastalarınız yalnız kalmasın diye o gün için sizlere bir günlük personel de verebiliriz.

DERMAN KARİYER İnsan kaynaklarıyla Yatılı hasta bakıcı arıyorum diye irtibata geçiniz ve sizlere uygun en iyi Hasta Bakıcısını gönderelim.

 Gündüz(mesaili) Hasta Bakıcısı;

Gündüz Hasta Bakıcısı, haftanın 6 günü sabah/akşam olarak çalışır. Mesai bitiminde kendi evine gider. Bu süre zarfında üstüne düşen görevlerini en iyi şekilde yerine getirir. Hastanın uyuyup dinlenme saatlerinde evin diğer işlerini ve hasta için gerekli olabilecek yemek, temizlik, çamaşır, ütü gibi işleri yerine getirir. Haftanın bir günü izin hakları olur ve bu süreyi dışarda geçirirler.

Sizlerin talebi doğrultusunda eğer istenirse, değerli hastalarınız yalnız kalmasın diye o gün için sizlere bir günlük personel de verebiliriz.

Hasta Bakıcısının maaşı ne kadar?

Hasta Bakıcısının, maaşını belirleyen faktörler

Hastanın durumu ve gerekli olan nitelikte personelin eğitim durumu,

Hasta bakıcılığından başka ev içinde verilecek olan görevler var ise evde yaşayan bireylerin sayısı,

Yatılı, yatısız olması da fiyat aralığını belirtmektedir.

Günümüz şartlarında hasta bakıcılığı asgari ücretten başlayıp istek ve hasta durumuna göre yükselmektedir.

DERMAN KARİYER İnsan kaynakları ve Danışmanlık ltd.şti olarak biz bugüne kadar temin ettiğimiz bir çok bakıcı alanlarında Başta İzmir olmak üzere Manisa, Aydın, Balıkesir, İstanbul, Denizli, Muğla, Erzurum, Ankara, Antalya ve birçok ilde her geçen gün sizlerin memnuniyetiyle bu işimizi yerine getiriyoruz.

Doğru iş doğru eleman sloganımızla sizlerin hayatlarını kolaylaştıracak çözümler üretiyoruz. Hasta bakıcı elemanı arıyorum diyorsanız lütfen bizimle irtibata geçiniz.