Bu sayfamızı okuyorsanız eğer,

Belki ailenizden birine yada bir yakınınıza refakatçı arıyorsunuzdur. Öncelikle sizlere çok geçmiş olsun dileklerimizi iletir, umarız sevdikleriniz en kısa zamanda sağlıklarına kavuşur.

İzmir refakatçi hizmetimiz Bay –Bayan Hasta refakatçılarımız, Hastanelerde veya sizlerin evlerinde yardımcı olmak ,yada sizlerin yokluğunda hastanızın yanında kalan, hastaya yardımcı olan doktorların ve hemşirelerin de hastanızın üzerinde tıbbi müdahale yaparken yardımcı olan deneyimli kimsedir.

Refakatçilarımız Yerli ve Yabancı olarak mevcut olup. Sertifikalı ve önceden de Refakatçilık yapmış referanslı, deneyimli personellerimizdir. Hatta  personellerimizin içlerinde hemşirelik mezunu olanlarda vardır.

Refakatçi’nın görevleri nelerdir?

Hastadan hastaya durumların değişken olduğunu bildiğimiz için. Refaktçinın görevleri bu maddeler eşliğinde sıralaya biliriz.

  • Hasta refaktçisı hastanın yataktan düşmesini engellemek,
  • Kendine ya da başkasına zarar vermesini engellemek,
  • Hasta için bakım planını izlemek, yiyecek ve içeceklerinin düzenli yedirilmesine yardımcı olmak
  • Hasta için verilen hapların zamanında alınmasını sağlamak,
  • Hastanın taşınmasına, tuvalet ihtiyacının giderilmesine yardımcı olmak,
  • Hastanın kaldığı odanın temiz kalmasını sağlamak,
  • Hastanın giyinmesinde ona yardımcı olmak,
  • Hastanın durumunda bir değişiklik olduğunda hemen Doktor/Hemşirelere bildirmek,
  • Hastaya bağlanan tıbbi araç, gereçlerin gözlemini yapmak

Refakatçinın başlıca görevleri arasındadır.

Refakatçinın çalışma süresi;Hasta refakatçisının süresi, sizlerin belirlediği zaman aralığında hizmet verilmektedir. Bu nedenle istekler doğrultusunda hasta refakatçilık hizmeti üç alanda belirtilir.

Gündüz refakatcıçisı; sabah ile akşam saatleri arasında hastanın yanında kalan kişidir. Hastaya akşam bakacak olan bir başkası geldiğin de görevini ona devreder kendisi evine gidip dinlenerek ertesi sabah yine görevi devir alan kişidir.

Gece refakatçisı ; akşama doğru hastasının yanına gelen refaktçidır.  Görevi devir aldıktan sonra sabah yerine gelen bir başka birine devir edene kadar hastanın yanında kalan ve görevlerini yerine getiren kişidir.

Gece /Gündüz refakatçisı ; hasta’nın yanında  24 saat süresince kalan refaktçidır.hastanın yanından ayrılmaz hastanede sürekli hastanın yanında kalarak görevlerini yerine getirirler.

Refakatcıların ücretleri; refakatçiların ücretleri günlük olarak hesaplanır ve ağır hastalara ve uzmanlık gerektirecek durumlarda değişebilir. Ücret için sizlerin vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

İzmir ya da başka illerde Refakatçi arıyorum diyorsanız. Lütfen doğru hizmeti almak için,

DERMAN KARİYER İnsan kaynaklarıyla, Refakatçi arıyorum irtibatına geçiniz.

Refakatçiların izinleri ; kısa süreli 1hafta 10 gün gibi refakatçi hizmetinde refakatçi istemezse izin kullanmayabilir. Ama süreli hizmetlerde 1ay 2ay gibi zamanlarda her insanın ihtiyacı olduğu gibi refakatçilarında dinlenmeye hastane ortamından uzaklaşmaya ve kendilerine vakit ayırmaya ihtiyaçları vardır. Böyle durumlarda haftada 1 gün izin kullanma hakları vardır.

DERMAN KARİYER İnsan kaynaklarıyla doğru hizmeti almak için bizimle iletişime geçiniz.